شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

طراحی لوگو
شناسه پست: 801
بازدید: 293

چرا هر کسب کار به یک طراحی لوگو نیازدارد؟

لوگو نماد حرفه ای بودن است.داشتن لوگو یعنی شما کار خود را به صورت حرفه ای آغاز کرده اید . اگر برای طراحی لوگوی خود وقت کافی نزارید در آینده دچار مشکل خواهید شد.

برای برند خود یک هویت تعریف کنید لوگوی شما باید بتواند شخصیت برندتان را به مخاطب خاص شما معرفی کند. برای این کار باید اول خودتان یک شخصیت خاص برای برندتون در نظر بگیرید.

لوگوی شما یا کسب کار شما اولین نقطه تماس با مشتریان است!

اهمیت طراحی لوگو

پس اگر افراد با نام تجاری و طراحی لوگوی شما ارتباط برقرار کنند احتمالا خرید و ارتباط با شما بیشتر از قبل خواهد شد. طراحی لوگوی مناسب نیاز به ترکیب پیچیده ای از ایده خوب و مهارت های طراحی دارد . هر طراح به ارزش استعداد و مهاریت خود ، می تواند یک لوگو مناسب برای هدف مشخص را ایجاد کند . اما واقعا تسلط به تمام جنبه های هنر و صنعت زمان می برد . البته ، طراحی لوگو فقط یک زیر مجموعه کوچک از نام تجاری است ، اما علامت یا علامت تجاری یا همان لوگو،مرکز اصلی بسیار از طرح های نام تجاری است .

برنامه های طراحی لوگو قصد ایجاد یک لوگوی شاهکار و برای یک برند ندارند! برخی افراد به دنبال یک آرم سریع و ارزان هستند که اینکار به کسب کارشان ضرر میرساند و با رشد کسب و کار متوجه این می شوند که این آرم ها آن چنان که باید خوب نیست و متاسفانه آرم آنها شناخته شده است و دیگر نمی توانند تغییر زیادی را در آن ایجاد کنند.

READ  تفاوت فتوشاپ و کورل دراو

با دیدن یک لوگو از یک شرکت باید تصوری از شرکت یا محصولاتش در ذهن ما ایجاد شود . پس بنابراین ما با کمی فکر کردن و ایده پردازی شرکت و محصولاتمان به لوگوی مناسبی برسیم یکی از مهم ترین نکات طراحی لوگو متفاوت بودن آن با رقیبان است این متفاوت بودن از طریق همان لوگو به دست می آید.

قبل از هر چیزی باید بدانیم وقتی به چیزی نگاه میکنیم اول مطالعه نمیکنیم اول شکل را می بینیم ، رنگ را می بینیم و اگر به اندازه کافی توجه ما را جلب کند آن را میخوانیم .به این علت است که این عنصر کوچک اما ضروری اهمیت بالایی دارد.

یک طراحی لوگوی خوب باید نکات زیر را دارا باشد

  • لوگو باید ساده طراحی شده باشد
  • لوگو به گونه ای طراحی شود که به آسانی از حافظه خارج نشود
  • لوگو نباید فقط برای یک مدت زمان طراحی شود و در هر زمان باید مورد استفاده قرار بگیرد
  • یک آرم مناسب باید به کار شما مرتبط باشد و گویای کار شما باشد
  • باید توجه داشته باشیم که این آرم کجا استفاده میشود که اندازه و رنگ مناسبی را برای آن تعیین کنیم
  • یک لوگوی خوب می تواند از اشکال یا به صورت تایپوگرافی یا ترکیبی از هردو باشد
لوگو ی فروشگاه کتاب

قبل از هر طراحی لوگو چند طرح اولیه را طراحی کنید مثلا میتوانید روی کاغذ ایده های خود را با آزمون خطا بکشید و بعد از به نتیجه آن را توسط نرم افزار هایی مانند کورل دراو ، ایلوستریتور یا فتوشاپ ترسیم کنیم.

در طراحی لوگو منحصربه فرد بودن ارزشمند است. اکثرآدم ها به سمت چیزی که جدید وتازگی دارد جذب می شوند. اگر لوگوی ما شبیه به لوگوی شرکت دیگری باشد و کاربر را به یاد آن شرکت بندازد هدف از ایجاد لوگو از بین می رود.

READ  کلید های میانبر فتوشاپ که هر فتوشاپ کاری باید بداند

در آخر

یک لوگوی منحصر به فرد میتواند پتانسیل سود دهی و محبوبیت را افزایش دهد در نتیجه آن باعث اعتماد بیشتر و در نهایت پیشرفت در کسب کار شما شود . اگر لوگویی ندارید اهمیت سرمایه گذاری روی طراحی لوگو در کسب و کار خود را دست کم نگیرید.

خلاصه 4 کتاب صوتی
پول - بیندیشید و ثروتمند شوید - پدر پولدار پدر بی پول - 4 ساعت کار در هفته
با شنیدن این 4 خلاصه کتاب طرز فکر خودتان را درباره پول و ثروت تغییر بدید و برده ی خود کنید.
close-link